Най-големият италиански талант в тениса - Яник Синер, се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Умаг от категория ATP 250, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Световният №10 се справи със съпротивата на испанеца Жауме Мунар във вечерния мач и надделя с 6:4, 6:4 за близо два часа игра. Това беше първият му двубой след "Уимбълдън", където загуби на четвъртфиналите от шампиона Джокович.

Мачът се проточи в своя край, тъй като Синер изпусна цели пет мачбола в последния гейм, но все пак се справи и очаквано продължи напред.

В четвъртфиналите ще се изправи срещу друг испанец - Роберто Карбайес Баена, който успя да се справи със словака Алекс Молчан в три сета - 3:6, 6:2, 6:3.

За световния №86 това е пореден турнир на червени кортове през тази година, като изключение направи само едничкият му мач на "Уимбълдън" в първи кръг.

За четвъртфиналите се класира и още един испанец - Бернабе Сапата Миралес. Той успя да победи датския талант Холгер Руне с почти идентичен резултат - 3:6, 6:3, 6:2.