Яник Синер е вторият финалист на турнира от ATP 500 в Ротердам, след като победи със 7:5, 7:6 Талон Грикспор във втория полуфинал. На финала в неделя в 16:30 часа италианецът ще срещне Даниил Медведев, а вие ще гледате мача за титлата по MAX Sport 1 HD, където през цялата седмица вървят двубоите от надпреварата.

Медведев е на финал, след като по-рано днес победи Григор Димитров.

Медведев зачеркна мечтата на Григор за първи финал от 2018 г.

Синер нанесе удара си в точния момент на първия сет - пробив при 6:5, който предотврати тайбрека. Последва обаче такъв в края на втората част, а там два минипробива стигнаха на фаворита в мача, който го затвори за 1 час и 57 минути.

Яник не допусна нито една точка за пробив на свое подаване, като бе изключително стабилен. Всъщност, това може да се каже и за представителя на домакините, който пък имаше да спаси само един брейкбол в целия мач, не успя, и така загуби първия сет.

Синер преследва осмата си титла на ниво ATP, като две от досегашните 7 са спечелени в София. Това ще е петата му среща с Медведев, като дотук балансът е 0-4 за руснака.