Участието на Григор Димитров в Акапулко приключи неочаквано бързо, след като Стефан Козлов го елиминира още в първия кръг с 6:7, 7:5, 3:6. Срещата продължи над 3 часа и 20 минути, а вие я гледахте по MAX Sport 1 HD.

Надпреварата в Мексико от ATP 500 ще продължи до неделя в каналите на MAX Sport, за съжаление, вече без български представител.

Козлов имаше късмет да се появи на корта срещу Димитров, след като Максим Креси се отказа часове преди срещата. Световният №130 е състезател на САЩ, но е роден в Скопие в семейство на руснаци. Стефан получи шанс като щастлив губещ, след като бе отпаднал в квалификациите от германеца Оскар Оте.

Очакванията за лесна победа на Григор обаче се оказаха далеч от истината. Козлов проби сензационно още в първия гейм от мача, а едва при 3:4 първата ни ракета върна пробива. Този сет влезе в тайбрек, където фаворитът поведе с 3-0 и изглеждаше, че нещата са под контрол. Но Григор прати в аут воле на мрежата, после не си помогна с поредна двойна грешка (осма в първия сет), за да допусне 8-10 и първи сет за съперника.

Разбира се, очакваше се отговор на фаворита във втората част.

Вместо това - пробив за 3:5 постави Козлов в позицията да сервира за мача. И точно тогава дойде драмата - американецът от руски произход, родом от Северна Македония, падна на корта с тежко мускулно схващане и дълго получаваше помощ. Той едва се вдигна да продължи, като бе на корта само присъствено, почти не се движеше.

Димитров спечели три бързи гейма и изравни сетовете със 7:5, като се очакваше, че или съперникът му ще се откаже, или третият сет ще е формалност в полза на българина.

Вместо това Григор изпусна шест точки за пробив на старта и не успя да вземе първия гейм, като Козлов удържа подаването си.

Мачът влезе в трети сет и още първият гейм беше 10-минутен, напук на куцукането на момчето от Скопие. Григор изпусна 6 точки за пробив, а при 2:3 допусна да бъде пробит и мачът отиде в полза на страдащия световен №130.

След 3 часа и 20 минути на корта, Козлов спечели най-голямата си победа в кариерата и ще чака мач с Рафа Надал или Денис Кудла във втория кръг.

В друг мач от деня актуалният шампион Александър Зверев се измъчи срещу американеца Дженсън Бруксби - 3:6, 7:6(10), 6:2. Зверев спаси два мачбола във втория сет и ще играе с Петър Гойовчик на осминафиналите.

За тях се класира и Джон Иснър, който надделя в друг маратонски мач над Фернандо Вердаско - 7:5, 6:7(4), 7:6(3).

За Иснър предстои мач с Камерън Нори или Даниел Алтмайер.