Днес се изиграха последните мачове от груповата фаза на отборния турнир в тениса United Cup, който се провежда в три града в Австралия.

Италия е един от отборите, които продължиха напред след убедителна победа с 5:0 над Норвегия.

При мъжете Матео Беретини спечели мача си срещу Каспер Рууд с 6:4, 6:4 за час и 27 минути, а при жените фаворитката Лучия Бронзети нямаше проблем срещу Улрике Ейкери - 6:2, 7:5. Италианците взеха и мача на двойки и така убедително спечелиха групата, оставяйки зад себе си и отбора на Бразилия.

Напред продължава и Полша след триумф с 3:2 над Швейцария. При мъжете Хуберт Хуркач победи Стан Вавринка със 7:6(5), 6:4, а при жените Магде Линет надделя над Джил Тайхман - 5:7, 6:4, 6:1. Швейцарците взеха утешителна победа в двойките. Казахстан остана последен в групата с две поражения.

Убедителен бе и отборът на САЩ, който победи Германия с 5:0. Франсис Тиафо спечели срещу Оскар Оте със 7:5, 6:4, а Джесика Пегула не срещна проблеми срещу Лаура Зигемунд - 6:3, 6:2. След това американците взеха и двойките.

Печелят групата след два триумфа, а на второ място остава Чехия. Трети са германците.

Домакинът Австралия не успя да продължи напред, въпреки че надделя над Испания с 3:2 победи. Днес Джейсън Кюблър надви Алберт Рамос-Виньолас с 6:3, 4:6, 6:3, а при жените Бусас Манейро донесе успех за испанците след 6:2, 6:3 над Оливия Гадецки. Двойките бяха решаващи и там австралийците триумфираха.

Те остават втори в групата зад Великобритания, която взе два успеха в предишните дни.

В групата на България Гърция убедително доказа, че заслужава да продължи напред, след като довърши започнатото срещу Белгия и взе успеха с 4:1 победи.

В днешния ден Стефанос Сакеларидис надделя над Зизу Бергс с 2:1 сета - 5:7, 6:1, 6:3 за два часа и девет минути игра.

В мача на първите ракети при жените Мария Сакари се представи блестящо, за да победи Елизе Мертенс с 6:1, 7:5 за час и 20 минути. След това гърците взеха и мача на двойки, в който играха първите ракети Циципас и Сакари.

Хърватия също е в елиминациите след успех с 3:2 над Франция. Борна Гойо надви Адриан Манарино драматично - 7:6, 3:6, 7:6, а Каролин Гарсия от "петлите" се справи с Петра Мартич - 7:6, 6:4. При двойките французите също надделяха, но отпадат от турнира.

Хърватите взеха две победи и са първи пред Франция и Аржентина.

Ето и как се оформиха предстоящите мачове, които ще може да проследите в сряда в каналите на MAX Sport:

Гърция - Хърватия

Полша - Италия

САЩ - Великобритания.

Победителите от тях отиват към полуфиналите, както и загубилият тим с най-добър актив.