Денис Шаповалов е последният четвъртфиналист на Мастърса в Рим след епична победа над Рафаел Надал в късните часове на четвъртък.

Гледахте до след полунощ мача по MAX Sport 1 HD, за да видите обрата на канадеца, който спечели с 1:6, 7:5, 6:2 за 2 часа и 39 минути, за да стигне сред най-добрите 8 на турнира.

Шапо вдигна победно ръце и вероятно е имал допълнителното удовлетворение за довършване на нещо, което преди година го остави с привкус на пропуснат голям шанс. Тогава, отново във "Форо Италико" срещу Рафа, Денис имаше два мачбола и не успя да вкара лесен удар за единия от тях, преди да загуби с тайбрек от испанеца. Сега обаче грабна шанса си и елиминира Краля на клея.

Надал видимо имаше проблеми и призна след мача, че е играл с болки, особено след средата на втория сет. Проблемите с хроничната му травма се обаждат, а той не крие, че трудно се движи и тренира.

"Научил съм се да живея с това, ден по ден е различно - каза Рафа. - Понякога дори е трудно да стъпвам, а така не се играе тенис."

Шапо постигна втората си победа над този съперник (първата бе преди 5 години), за да си осигури мач срещу Каспер Рууд в петък.

Норвежецът надделя над Дженсън Бруксби с 6:3, 6:4 в далеч не толкова драматичен мач, а и продължил с близо час по-кратко.

Определено световният №10 ще е в по-добра ситуация откъм време за възстановяване и почивка, но пък адреналинът и вдъхновението, които Денис ще почерпи от победата над Надал не са за подценяване.