Твърде рано - още на първото препятствие, Григор Димитров отпадна от Мастърс турнира в Синсинати, където пази някои от най-добрите спомени в кариерата си. Българинът загуби на старта от Денис Шаповалов с 6:7 (4-7), 3:6 и напуска "Western & Southern Open". Мачът видяхте, както няма да пропуснете и най-доброто от целия турнир, по MAX Sport 1 HD.

Димитров не успя да спечели тайбрека в напълно равностоен първи сет, след като при 3-2 с минипробив в него прати топката на милиметри в аут на форхенд. Това сякаш даде психологическо предимство на Шаповалов, който затвори първата част. Във втората стигна един пробив, като при 2:3 Григор сервира на брейкбол за съперника и направи двойна грешка. Връщане назад нямаше, а в целия двубой първата ни ракета стигна само до две точки за пробив на подаването на Денис, но не реализира нито една. Мачът продължи 89 минути.

Така идва ранно отпадане в един от любимите турнири на Григор - той има титла от сериите 1000 тук, която спечели през 2017 г. Сега обаче формата му не изглежда да е много добра в американската част от тура - успя да победи двама съперници в трите надпревари, предхождащи US Open - Адриан Манарино във Вашингтон и квалификанта Алексис Галарно в Монреал.

Само веднъж за последните 10 години Григор бе отпадал в Синсинати още в първия кръг - през 2019-а от Стан Вавринка. Има и една загуба във втори кръг, след като бе пропуснал първия - така за декадата едва за трети път напуска турнира на първото възможно препятствие.

Шаповалов ще срещне Томи Пол или Дженсън Бруксби във втория кръг.

Франсис Тиафо поднесе изненадата на нощта, след като елиминира Матео Беретини в трисетов трилър - 7:6, 4:6, 7:6. Мачът бе изключително равностоен и зрелищен, а италианецът (№15 в ранглистата) спаси всички 8 точки за пробив на съперника, не допусна такъв, но въпреки това загуби с два тайбрека.

Голямото шоу направиха динозаврите Анди Мъри и Стан Вавринка - 7:6, 5:7, 7:5 за британеца в мач, продължил 2 часа и 54 минути. Двамата са далеч от старата слава и най-добрите си дни като ранкинг, но показаха защо имат по три титли от Шлема в славните кариери.

Мъри е двукратен шампион в Синсинати, а това бе 35-ата му победа на турнира. Във втория кръг го чака сблъсък с първата ракета на Великобритания Камерън Нори, който отсега изглежда като един от големите мачове на тази фаза.