Действащият шампион Матео Беретини продължава по план защитата на своя трофей от турнира "Куинс" в Лондон, който може да гледате по MAX Sport 1 HD.

Световният №10 надви американеца Денис Кудла с 3;6, 7:6, 6:4 в мач от втория кръг на турнира.

Така с миналогодишното му представяне, Беретини увеличи бройката си поредни победи в "Киунс" на седем, а следващото препятствие пред него отново идва от САЩ в лицето на Томи Пол.

Днес Беретини загуби първия сет с 3:6 след късен пробив в осмия гейм, в който благодарение на постоянство и безгрешна игра, Кудла успя да пробие.

Вторият сет също бе критичен за италианеца, който трябаше да спасява три брейкбола на опонента си, а в крайна сметка нещата достигнаха до решителен тайбрек.

В него обаче световният №10 бе безпощаден и поведе с 6:3, а макар да изпусна първите си два сетбола, той реализира третия шанс.

Заключителният сет бе може би най-интригуващият в мача. Беретини успя да пробие в петия гейм, но веднага видяхме рибрейк от Кудла, който отново поведе с 4:3.

Беретини изравни, а в деветия гейм няколко непредизвикани грешки на опонента му от лесни ситауции му дадоха шанс да пробие отново, а след това да затвори сета с 6:4.

Продължава сензационното представяне на участващия с уайлд кард Райън Пенистън. Британецът достигна до четвъртфиналите в дебютното си участие на АТП турнир, след като изхвърли Франсиско Серундоло след 6:0, 4:6, 6:4 - като в третия сет изоставаше с пробив аванс, но направи обрат, за да си уреди среща с Филип Крайнович.