Шампионът на Croatia Open успешно потегли към защита на титлата си. Испанският тийнейджър Карлос Алкарас, който именно в Умаг спечели първия си трофей на ниво АТР преди година, победи Норберт Гомбош от Словакия без особени затруднения в два сета - 6:2, 6:3.

Този двубой (първи за Карлитос като новия номер 5 в света), както и всички останали от турнира, може да наблюдавате пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Алкарас проби още в първия гейм на мача, а още един пробив в първия сет му бе достатъчен за 6:2. В един момент от двубоя той получи и приятелско рамо от трибуните, където се появи неговата дружка и №2 в схемата - Яник Синер (Италия). В крайна сметка всичко приключи след малко повече от час и половина тенис. Втората част отново бе на сметката на Алкарас, който обаче се нуждаеше от шест мачбола, за да затвори сета при 6:3.

Италианската битка на хърватска територия приключи с крах за Лоренцо Музети, който бе поставен под №8 в основната схема. Той изпусна влака за четвъртфиналите, като билета за там му бе отнет от неговия сънародник Марко Чекинато. Чекинато победи Музети в два сета след 6:4 и 6:3, като доминираше изцяло в мача, печелейки повече точки и геймове на собствен сервис, повече точки при посрещане, а също така да не забравяме, че завърши със 100% успеваемост при пробивите - 4/4.

Аржентинецът Себастиан Баес, който бе поставен още по-високо в схемата (№4), също се сбогува с турнира. Той бе отстранен от друг италианец в лицето на Франко Агаменоне. Агаменоне загуби първия сет с 3:6, но се възстанови моментално след 6:1 във вторята част, а след това затвори и мача в своя полза след 7:5 - и то при положение, че изоставаше с пробив, а Баес сервираше за мача при 5:3.