Новак Джокович приключи с турнира от категория АТР 250 в Баня Лука, който може да наблюдавате по MAX Sport 2 HD.

Сърбинът изненадващо загуби от своя сънародник Душан Лайович с 4:6, 6:7, допускайки едва второто си поражение от началото на сезон 2023.

Така Джокович, който още преди дни разкри за проблем с лакътя си, напуска надпреварата в Баня Лука след само два мача.

Световният №1 изостана с пробив още в третия гейм на мача и макар да имаше седем шанса да направи рибрейк, той така и не го стори.

Все пак Ноле върна пробива за 4:4, но веднага допусна рибрейк и вече водейки с 5:4, Душан Лайович успешно сервира за сета и го спечели с 6:4.

Втората част от мача премина без пробиви и всичко трбяваше да се решава с тайбрек, който Лайович спечели с 8:6, за да достигне до може би най-значимата си победа в кариерата.

Така Ноле се сбогува с турнира, но на полуфинал се класира другият голям фаворит - Андрей Рубльов, който надви звездата на домакините Дамир Джумхур със 7:5, 6:3.

На полуфиналите Рубльов ще срещне Алекс Молчан от Словакия, който по-рано днес надви Ласло Джере с 6:2, 4:6, 7:5.