Отборите на САЩ и Италия ще спорят на големия финал на турнира United Cup в Австралия.

САЩ водеше с 2:0 победи на Полша след първия полуфинален ден и довърши започнатото, като надви съперника с общо 5:0 победи.

В рамките на деня Тейлър Фриц се справи с Хуберт Хуркач в мача на първите ракети при мъжете - 7:6(5), 7:6(5) след общо час и 47 минути игра.

Полякът има за какво да съжалява, тъй като изпусна два сетбола при 5:4 в първия сет, а след това допусна късен мини пробив в тайбрека. Във втория при 5:5 изпусна два брейкбола и тайбрекът отново отиде за американеца.

В мача при жените Мадисън Кийс очаквано надви Магда Линет с 6:4, 6:2 за час и половина игра. При двойките триумфа също отиде за Америка, като го изковаха Фриц и Джесика Пегула.

Италия също се класира за финала, след като водеше с 2:0 победи. Днес Скуадрата загуби първия си мач, най-очакваният за деня. В него Стефанос Циципас обърна Матео Беретини за 4:6, 7:6(2), 6:4 и така остана непобеден на сингъл в надпреварата.

Италианците обаче си гарантираха крайния успех с победа при жените. Там Лучия Бронзети взе успеха срещу Валентини Граматикопулу с 6:2, 6:3.

Финалът между САЩ и Италия е утре, като започва в 04:00 сутринта българско време и ще можете да го гледате пряко по MAX Sport 1 HD.