Най-добрият германски тенисист Александър Зверев се класира за третия си финал на Мастърса в Рим. Турнира гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният №5 направи обрат срещу изненадата на турнира Алехандро Табило, като го победи с 1:6, 7:6(4), 6:2 за 2 часа и 19 минути игра на централния корт.

Зверев е на третия си финал в надпреварата, след като я спечели през 2017-а и остана подгласник през 2018-а.

Евентуален триумф в неделния ден срещу Николас Джари (Чили) или Томи Пол (САЩ) ще го прати на четвъртото място в ранглистата, като би изпреварил Даниил Медведев.

Днес Зверев изигра много слаб първи сет, като след 1:1 допусна два поредни пробива и загуби пет поредни гейма.

Във втория отрази един брейкбол, за да се стигне до тайбрек, в който категорично беше по-добрият и концентриран играч.

Използва инерцията и за третата решителна част, а там и умората на Табило си пролича, както и неговата неопитност - 2:6 и общо 11-ти Мастърс финал в кариерата на Зверев.