Надпреварата в основната схема от турнира от категория ATP 250 в Сан Диего започна.

В първия ден на същинската част на турнира се изиграха три двубоя, като в най-интересния от тях представителят на домакините Брандън Накашима отстрани Фабио Фонини.

Американецът с азиатски произход триумфира след 6:7(5), 6:1, 7:5 в мач, който продължи общо 2 часа и 18 минути.

Така световният №1 Фонини отпадна в първия кръг на трети пореден турнир, като същото се случи още на Мастърса в Синсинати и на US Open.

Във втория кръг световният №83 Накашима ще играе с поставения под №1 Андрей Рубльов.

В друг мач от снощи Аслан Карацев победи Федерико Делбонис с 6:1, 7:5. Следващият съперник за руснака ше е един измежду Хуберт Хуркач или Алекс Болт.

В първия ден имаше още една американска победа. Тейлър Фриц се справи със съпротивата на Салваторе Карузо (Италия) в два сета - 6:4, 7:6(2).

За световния №39 Фриц предстои сблъсък с поставения под №4 на турнира Денис Шаповалов.