Мастърс тунрирът в Рим, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD, ще има нов шампион след безспорно мача на турнира до този момент.

Новак Джокович отпадна, а това се случи след поражение от световния №7 Холгер Руне с 2:6, 6:4, 2:6.

Така след феноменалното си постижение и достигнатия 17-и пореден четвъртфинал в италианската столица, шампионът Ноле се надяваше за пети пореден път да бъде част от финала, но това няма да се случи.

В страхотен мач, който бе прекъснат за доста време и от дъжда над Вечния град, младият Руне се оказа краен победител и така записа втория си пореден успех над Ноле, като и двата дойдоха на Мастърс турнира.

Датчанинът започна по страхотен начин срещата, като набързо направи два пробива и поведе с 4:1 в първия сет, който след това затвори с 6:2.

Ясно бе, че Ноле няма да се даде лесно и без битка, макар в играта на сърбина на имаше доста проблеми, а той дори се нуждаеше и от лекарска помощ.

Такава бе нужна и на Руне, но въпреки проблемите, двамата продължиха да предоставят страхотно зрелище. Ноле осъществи пробив в средата на сета, но допусна рибрейк точно, когато сервираше за сета при 5:3.

Тук дойде и намигване от съдбата, защото точно в този момент дъждът прекъсна мача, а при подновяването му Ноле осъществи бърз пробив и с 6:4 спечели втората част.

Едва ли сърбинът е очаквал това, което го сполетя минути по-късно, защото той набързо изостана с 0:4 гейма, а след това загуби с 2:6 последния третия сет.

На полуфиналите в петък Руне ще се изправи срещу Каспер Рууд. Норвежецът взе реванш за двете си поредни загуби от Франсиско Серундоло и го елиминира след 7:6 (5), 6:4.

Останалите два четвъртфинала са в четвъртък, ето и програмата в ефира на MAX Sport 1 HD:
не преди 16:00 часа: Яник Ханфман - Даниил Медведев
не преди 21:30 часа: Стефанос Циципас - Борна Чорич