Андрей Рубльов, който е втори поставен в основната схема на турнира от кагегория АТР 500 в Ротердам, спечели без проблеми първия си мач.

Рубльов стартира турнира, който може да гледате по MAX Sport 1 HD, с успех над белгийския квалификант Зизу Бергс със 7:5, 6:3.

Руснакът уверено се справи срещу доста по-ниско ранкирания си опоент и по този начин си осигури среща с бившия член на топ 10 Феликс Оже-Алиасим в следващия кръг.

Далеч по-драматично бе на корта при срещата на четвъртия поставен Хуберт Хуркач от Полша и чеха Иржи Лехечка.

В мач, който се реши с два драматични тайбрека, Хуркач успя да спечели с 6:3, 6:7(9), 7:6(9).

Двамата гиганти от Централна Европа осъшествиха само един пробив за общо 33 гейма и прекарани 2 часа и 15 минути на корта.

Той бе в първия сет, който Хуркач спечели, а след това два сета трябваше да се решават с тайбрек.

Във втория сет Хуркач изпусна три мачбола и загуби с 9:11, а нещата се обърнаха в третата част, когато пък Лехечка изпусна три мачбола, а успехът бе за полския му опонент с 11:9.

Де Минор потегли ударно в Ротердам

Днес ще приключат мачовете от първия кръг, като на корта в "Ахой Арена" ще излязат последователно Григор Димитров, Холгер Руне и Яник Синер за двубоите си съответно срещу Лоренцо Сонего, Роман Сафюлин и Ботик ван де Зандсхулп. Има и някои любопитни сблъсъци от втория кръг, сред които Оже-Алиасим - Рубльов и Раонич - Бублик, а всичко по-интересно ще проследите в прякото предаване на MAX Sport 1 HD.