Тенис турнирът от категория АТР 250 в Санкт Петербург, който може да наблюдавате по MAX Sport 2 HD, ще има своя нов шампион.

Миналогодишният победител Андрей Рубльов изненадващо отпадна на четвъртфиналите след поражение от нидерландеца Борик ван де Зандсхулп с 3:6, 4:6.

Със сигурност този успех на влезлия през квалификациите световен №69 над първия поставен е най-сериозната сензация в Санкт Петербург.

Днес Андрей Рубльов бе доста далеч от обичайното си ниво. Все пак той имаше отличен шанс да започне мача с пробив, но пропиля два брейкбола при първия сервис гейм на своя опонент.

Ботик ван де Зандсхулп не повтори неговата грешка, като до края на сета на два пъти получи точка за пробив и бе безгрешен и двата случая, за да спечели сета с 6:3.

В началото на втория сет Рубльов загатна, че ще обръща срещата. Първо той пропиля три точки за пробив след 40:0 в първия гейм, но в третия все пак осъществи така търсения пробив. Нидерландският квалификант обаче направи нов впечатляващ обрат. Той изоставаше с 2:4, но спечели следващите четири гейма и с 6:4 намери място на полуфиналите.

Там той ще играе срещу хърватина Марин Чилич, който е печелил надпреварата в Санкт Петербург през 2011 г. В един от най-интригуващите мачове на турнира до този момент, хърватинът победи третия поставен Роберт Баутиста Агут с 6:4, 3:6, 6:3

Страхотен подарък за вчерашния си рожден ден си направи Тейлър Фриц, който надви Джон Милман с 6:4, 6:2.

По този начин Фриц също намери място сред най-добрите 4 в турнира, а организаторите от Санкт Петербург не пропуснаха шанса да отбележат неговия рожден ден по специален начин.

Съперник на Фриц във втория полуфинал от утрешната програма ще бъде Ян-Ленард Щруф от Германия.

Щруф също сътвори сензация, като изхвърли вторият поставен в схемата - Денис Шаповалов от Канада.

Немският тенисист изигра страхотен мач и с 6:4, 6:3 напълно заслужи мястото си на полуфиналите.

И двата утрешни полуфинала от Санкт Петербург ще може да наблюдавате в ефира на MAX Sport 2 HD.

От 14:00 Тейлър Фриц - Ян-Ленард Щруф

Не преди 15:30 Марин Чилич - Ботик ван де Зандсхулп.

Гледайте турнирите от календара на ATP в каналите на MAX Sport.