Новак Джокович постигна много лесна победа в първия кръг на турнира в Астана от категория ATP 500.

Сърбинът безпроблемно се класира за осминафиналите след 6:1, 6:1 над чилиеца Кристиан Гарин за само час и две минути игра.

Бившият №1 в света ограничи своя съперник само до 25 спечелени точки от общо 79, като не даде нито една възможност за пробив и на свой ред постигна пет такива.

В следващия кръг ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп, като това ще е първи мач помежду им.

Съперникът на Ноле от финала в Тел Аив Марин Чилич също продължава напред в Казахстан. Хърватинът постигна трудна победа над игралия на Sofia Open германец Оскар Оте с 5:7, 7:6(4), 6:2

Оте спаси цели 13 възможности за пробив от общо 16, но това не му бе достатъчно срещу по-опитния съперник. За световния №14 Чилич предстои двубой с Карен Хачанов, който ще е четвърти помежду им за тази година.