Водачът в схемата на Miami Open Даниил Медведев не срещна особени затруднения с Анди Мъри в първия си мач на турнира във Флорида. Руснакът, който трябва да стигне до полуфинал, за да си върне първата позиция в световната ранглиста, надви британския ветеран в два сета - 6:4 и 6:2 за точно 90 минути игра.

Всички мачове от Маями се излъчват по MAX Sport 1 HD.

Медведев направи общо три пробива, но първият от тях дойде още в третия гейм и бе напълно достатъчен да зададе ритъма за остатъка от двубоя.

26-годишният руснак не може да се състезава под флага на родната си страна заради войната в Украйна.

Mъри така и не успя да се противопостави на далеч по-добрия си съперник и логично се стигна до отпадането му. Британецът призна след мача, че е наясно с това, че е далеч от най-доброто, на което е способен и няма как да печели мачове с такава игра.

В следващия кръг съперник на Медведев ще бъде Педро Мартинес от Испания, който отстрани №27 в схемата - Кристиан Гарин от Чили.

Изненадата от снощи поднесе Миомир Кецманович, който надигра и острани талантливия Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 6:2 за час и 35 минути игра.

Така сърбинът си уреди мач с американеца Себастиан Корда в следващия кръг.

Шампионът от Индиън Уелс Тейлър Фриц имаше сериозни затруднения срещу казахстанския ветеран Михаил Кукушкин и след два часа и осем минути игра го победи с 6:3, 5:7, 6:3.

В следващия кръг американецът ще играе със сънародника си Томи Пол.

През три сета трябваше да мине и световният №5 Стефанос Циципас. Гъркът надделя с 6:4, 5:7, 6:1 над Джей Джей Улф след малко над два часа качествен тенис.

Улф обаче впечатли с едно от най-красивите изпълнения на турнира до момента. Вижте го:

За Циципас предстои сблъсък с австралиеца Алекс Де Минор.