Андрей Рубльов е финалист на турнира от категория АТР 500 в Дубай, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Руснакът постигна обрат и победи Хуберт Хуркач от Полша с 3:6, 7:5, 7:6(5) за 2 часа и 23 минути.

Така световният №7 се добра до първия си финал в Дубай, където ще има шанса да завърди руската доминация с втора поредна титла след тази на Аслан Карацев преди година.

Полуфиналният сблъсък обаче започна перфектно за Хуркач, който постигна ранен пробив, поведе с 3:0, а впоследствие затвори сета с 6:3.

През втория сет обаче Андрей Рубльов значително намали грешките в играта си, като дори той бе човекът, достигнал до единствената точка за пробив в първите 11 гейма, която обаче не успя да реализира.

Така дойде 12-ият гейм, в който Хуркач трябваше да сервира за пращане на сета в тайбрек, но полякът допусна пробив и мачът трбяваше да се реши с трети сет.

В него пробиви нямаше, а двамата докараха нещата до тайбрек. Той вървеше без пробив в първите си девет точки, когато все пак Рубльов взе точка при сервис на противника и поведе с 6:4.

Руснакът не реализира първия си мачбол, но след това не допусна грешка и със 7:5 в тайбрека успя да затвори този мач.

Финалът е от 17 ч в събота по MAX Sport 1 HD.

В епична драма се превърна другият полуфинален сблъсък, който след 3 часа и 12 минути страхотен тенис, продължи приказката на световния №123 Иржи Весели.

Чехът, който взе скалпа на Новак Джокович, сега удари и световния №14 Денис Шаповалов, при това след обрат във вълнуващ мач с три тайбрека.

След тях победител бе Весели с резултат 6:7 (7), 7:6 (2), 7:6 (3).

Чехът игра страхотно и в първия сет, макар да го загуби. Той започна с пробив и аванс от 3:0. Шаповалов обаче успя да върне пробива, а след това трябваше да спасява три брейкбола и един сетбол в тайбрека.

Все пак канадецът, който бе в ролята на много сериозен фаворит, осъществи обрат в тайбрека и го спечели с 9:7.

Вторият сет премина без пробив, но в тайбрека Весели бе безпощаден и със 7:2 изравни резултата в сетовете.

Така се стигна до решителна трета част, която за да е пълна драмата също отиде в тайбрек. В него Весели започна с бърз минипробив, вече повел с 4:1, чехът имаше и нужната увереност, че ще затовори мача.

И той успя да го стори със 7:3, класирайки се за големия финал в Дубай, който ще стартира в събота не преди 17:00 часа и ще се предава по MAX Sport 1 HD.