Томи Пол продължава с отличното си представяне на тревни кортове и за втора поредна седмица изхвърли поставен в схемата играч по пътя си към четвъртфиналите. След като в “Куинс Клъб” елиминира Денис Шаповалов и Стан Вавринка, сега в Ийстборн американецът победи №2 в основната схема - Яник Синер. Той стори това в трисетов мач, приключил при 6:3, 3:6 и 6:3.

Мачовете от надпреварата може да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

За младата италианска звезда Синер това бе първи мач от “Ролан Гарос” насам. Тогава той се отказа в четвъртия кръг срещу Андрей Рубльов заради травма в коляното. Още в първия гейм Пол отрази три брейкпойнта, а един пробив от негова страна се оказа напълно достатъчен, за да вземе първата част - 6:3. Италианецът се съвзе и изравни резултата след 6:3 в своя полза във втория сет, след като проби рано за 3:1. Точно както и в първата част, в третата пробивът за Пол дойде за 5:3, а след това той затвори мача на свой сервис.

Аржентинецът Диего Шварцман, който бе №4 в схемата, също напусна турнира днес. Това стана срещу Джак Дрейпър (Великобритания). Представителят на домакините триумфира след 7:5 и 7:6(3).

Първата ракета на Великобритания Камерън Нори зарадва феновете с победа в два сета срещу Брендън Накашима. Световният №12 вече има преимущество срещу този съперник, като това бе втората му победа в три мача помежду им досега - 6:4 и 6:2. Британецът имаше общо 12 възможности за пробив, материализирайки три от тях.

Следващото препятствие пред него ще бъде Максим Креси (САЩ). Роденият в Париж американец разочарова местната публика, елиминирайки в два сета Даниел Еванс - 7:6(2) и 6:4.