Григор Димитров срещу Алехандро Давидович Фокина е първото шоу в менюто за деня по MAX Sport 1 HD. В Монте Карло днес е време за полуфинали на Мастърс надпреварата, която гледате вече цяла седмица в каналите на MAX Sport.

Първата ракета на България излиза срещу испанеца не преди 14,30 часа, за да търси своя дебютен финал на клей Мастърс и общо втори в кариерата. Преди 5 години в Синсинати Григор спечели титлата на надпреварата от сериите 1000.

Днес задачата е сложна - Давидович Фокина елиминира класни противници по пътя си, включително световния №1 Новак Джокович, както и Тейлър Фриц на четвъртфинал в петък.

Но и пътят на Гришо не бе никак лек, особено в четвъртфиналния сблъсък с Хуберт Хуркач. След него еуфорията бе толкова голяма, че фенове не оставиха 20-ина минути българската звезда от искания за автографи и селфита.

Димитров е една от големите атракции в Монте Карло, обичан от публиката там и постоянно подкрепян бурно по време на мачовете.

Гришо и Фокина са играли веднъж - на Мастърс в Рим пак на червената настилка. Тогава победи испанецът с 2:0 сета.

След емоциите с мача на българина идва и вторият полуфинал - Саша Зверев срещу Стефанос Циципас. Той ще започне след края на двубоя на Димитров и Алехандро.

А когато играят Саша и Стефанос, няма как да е скучно.

Преди месеци в Синсинати, пак на полуфинал, германецът обвини гърка, че си пише съобщения от корта с баща му (и треньор) Апостолос, стана сериозен скандал. Двамата така или иначе са в хладни отношения и не си говорят с особена охота на тура.

Циципас води с 6-3 в преките сблъсъци, като само на клей резултатът също е в негова полза - 2-0 победи.