Григор Димитров ще почака за първия си финал в ATP тура от 2018-а насам, след като изгуби полуфиналната битка в Ротердам от Даниил Медведев - 1:6, 2:6.

Видяхте мача по MAX Sport 1 HD, а той предложи зрелищни и дълги разигравания, в които Григор уж не отстъпваше, но сякаш влезе точно в руслото, което искаше да наложи руснакът.

Медведев използва целия си опит, като излезе и от труден момент в средата на втория сет, когато Димитров бе на път да осъществи поредни пробиви и да обърне резултата.

Тогава Даниил забави темпото на изпълнение на сервиси, вкара пак играта в разиграване и принуди българина да сбърка.

Преди това мачът стартира със седемминутен гейм, в който Григор удържа подаването си, след като всяко разиграване бе зрелищно. Отговорът бе гейм за Даниил на негов сервис, а после настана времето на световния №11 - пет поредни гейма за 6:1 в първия сет, само за 37 минути.

Втората част бе далеч по-интригуваща, въпреки че започна пак с пробив на руснака. Но Григор го върна още с втория си брейкбол в мача, за да изравни за 2:2 и да гледа към обрат.

На следващото подаване на Медведев дойде ключовият момент, първата ни ракета имаше две точки за пробив при 15-40, но не успя да реализира и резултатът бе изравнен.

Даниил нанесе нов удар като голям играч, веднага - на греебна на психологическото предимство, за да затвърди за 5:2 и да прати мача отвъд възможностите на Григор.

Разколебан, българинът загуби и следващия гейм - 1:6, 2:6 за 82 минути.

На финала Медведев ще играе с победителя от Талон Грикспор и Яник Синер, а за Григор чакането на първи финал от 2018-а продължава.

Следващата седмица отново ще имаме възможност да гледаме изявите на Димитров. Той ще участва на турнира в Марсилия, където като четвърти поставен почива в първия кръг, а във втория ще играе срещу Елиас Имер или квалификант. Надпреварата от Южна Франция ще се излъчва по MAX Sport 2 HD.