Победа и загуба за нидерландските представители беляза втория ден на турнира от категория АТР 250 в Тел Авив.

Надпреварата в Израел, която гледате по MAX Sport 1 HD, се завърна в календара на АТР след 26-годишно отсъствие, а всички погледи са насочени към участието на Новак Джокович, който обаче все още очаква своя опонент във втори кръг.

Преди сърбинът да излезе на сцената, там бе Ботик ван де Зандсхулп, който с 6:2, 6:3 набързо победи Жоао Соуса.

Нидерландецът, който е пети поставен в основната схема, не срещна особени трудности и за 80 минути се справи с португалския си опонент.

Дале по-драматичен бе мачът на неговия сънародник Талон Грикспор, който загуби с 6:4, 6:7, 5:7 от участващия като "щастлив губещ" Вашек Посписил.

Двубоят помежду им продължи 2 часа и 31 минути, а опитният Посписил успя да го измъкне след тайбрек във втория сет и един единствен пробив в третия.

Решителният брейк в 11-ия гейм на третия сет бе единствен за Посписил в мача, но той бе на нула и дойде в точния миг за канадеца, който успя да завърши своя обрат.