Ник Кирьос направи поредна атракция за феновете на тениса, но този път имаше и достоен асистент. Мачът на австралиеца с Алехандро Давидович Фокина на Мастърса в Синсинати бе шоу с двама герои.

Целият турнир Western & Southern Open гледате по MAX Sport 1 HD - дома на тениса у нас.

Кирьос победи със 7:5, 6:4 в 91-минутна битка, в която Давидович Фокина направи и невъзможното да спре намиращия се в най-добра форма тенисист за последните месеци.

Ник обаче нанесе удара си в първия сет с пробив при 5:5, за да сервира за тази част и да я затвори.

Втората започна "по инерция" - нов пробив още в откриващия гейм, но върнат от испанеца за 2:2. И веднага рибрейк от Кирьос, който се оказа и решаващата стъпка към победата.

Той ще срещне Тейлър Фриц в следващия кръг, а при победа го чака Андрей Рубльов или Фабио Фонини.

Световният №1 Даниил Медведев направи първата от двете крачки към това да запази върха и след Синсинати.

В своя типичен солиден, пестелив и неособено атрактивен, но пък ефективен стил, руснакът спечели с 6:4, 7:5 срещу Ботик ван де Зандсхулп.

Той бе единственият, откраднал сет от Медведев преди година на победния за него US Open.

Сега нямаше такъв сценарий, въпреки че мачът бе изключително оспорван. За Даниил идва среща с Томи Пол или отстранилия Григор Димитров канадец Денис Шаповалов.

Далеч не толкова проблеми имаше Карлос Алкарас, който се справи за малко повече от час с Макензи Макдоналд - 6:3, 6:2 и показа признаци, че влиза в добра форма преди US Open.

Точно там преди година испанецът посегна към славата за първи път, достигайки четвъртфинал.

Яник Синер, когото ще гледаме след малко повече от месец и в София, също продължава напред в Синсинати след 6:7, 6:4, 7:6 над Танаси Кокинакис.

Мачът дойде навръх 21-вия рожден ден на италианеца, а наградата ще е среща с Миомир Кецманович в следващия кръг. Сърбинът се справи с пресния шампион от Монреал Пабло Кареньо Буста - 1:5, 7:5, 7:6.

И за десерт една изненада, поднесена от колежанска звезда в Щатите. Бен Шелтън е само на 19 години и №229 в ранглистата, играе едва на втория си турнир от ATP ниво след Атланта, а вече записа и първата си победа над съперник от топ 100. Младият представител на домакините спечели срещу Лоренцо Сонего (№56 в ранглистата) със 7:6, 3:6, 7:5, като близо три часа двамата преследваха победата на корта. Шелтън ще срещне Каспер Рууд, поставен под №5 в схемата на турнира, в следващата фаза.