Лубе Чивитанова, където се подвизава българският национал Александър Николов, постигна шестата си поредна победа в груповата фаза на волейболната Шампионска лига, като надделя над Кнак Рьозеларе с 3:2 гейма (25:23, 26:28, 23:25, 25:17, 15:9). Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Лубе вече си бе гарантирал продължаването към елиминациите, като завършва Група "C" с 16 точки, на шест пред втория Тур.

Николов направи много силен мач, като реализира 17 точки. Най-резултатен за победителите бе Марлон Янт Ерера с 30, Иван Зайцев добави 23. За белгийците над всички бе Пабло Кукарцев с 21 точки.

В друг мач от снощи Трентино се наложи над ЗАКСА като гост с 3:2 гейма след обрат (17:25, 15:25, 25:18, 25:23, 15:12).

Тимът на Матей Казийски също завършва груповата фаза с пълен актив 6 победи от 6 мача и 17 точки. Това е с пет над снощния съпенрик, който също се класира за елиминациите.

Казийски реализира 14 точки и бе втори по резултатност след Алесандро Микелето, който наниза 20. За поляците Бартош Беднож бе най-резултатен с 23 точки.

Националът Мартин Атанасов бе най-резултатен за своя Зираат Банк (Анкара) при победата с 3:2 гейма над АХ Волей (Любляна) в Турция.

Българинът бе отговорен за 21 точки на своите, като те се класират за осминафиналите като втори в групата с три успеха и три поражения.