Още двама фаворити отпаднаха на турнира в Лион след фазата на осминафиналите.

Очакваше се Карен Хачанов и Пабло Кареньо Буста да играят основна роля в надпреварата от ATP 250, която гледате в каналите на MAX Sport.

По MAX Sport 1 HD видяхте как поставеният като №2 в схемата Кареньо Буста бе елиминиран от аржентинеца Федерико Кориа с 5:7, 3:6 за час и 29 минути.

Испанецът така и не успя да влезе в ритъм, а съперникът му постигна най-голямата си победа в кариерата. 30-годишният Кориа е №59 в ранглистата и никога не бе триумфирал срещу толкова високо ранкиран противник (№17 в момента е Буста).

Хачанов, поставен като №5 в схемата, претърпя поражение от словака Алекс Молчан с 2:6, 6:7. И това спокойно влиза в графата с изненадите, като за руснака се очакваше да е в играта за финал в Лион.

19-годишният датски талант Холгер Руне продължава да прави много силен сезон и спечели отново - срещу Адриан Манарино, с 6:4, 6:3. Така Руне си осигури място на четвъртфинал срещу победителя от последния осминафинал Майкъл Мо и Мануел Гинар, който беше прекъснат заради тъмнина при 5:5 гейма в третия сет и ще се доиграва в четвъртък.