Руснакът Даниил Медведев, който от понеделник ще бъде №1 в световната ранглиста, продължава победния си ход на турнира в Акапулко и след като се справи с японеца Йошито Нишиока с 6:2 и 6:3 си осигури сблъсък с Рафаел Надал в полуфиналите. Така първата ракета на Русия ще има шанс да вземе поне частичен реванш от испанската легенда за загубения финал на Australian Open миналия месец.

Надпреварата от Мексико гледате на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Медведев се нуждаше от 71 минути игрово време, за да отстрани японския си съперник, като по пътя към последните четири в Акапулко той заби 12 аса, включително и точката, с която затвори мача, както и впечатляващите шест пробива.

Даниил направи три брейка още в първата част, в която спечели 80% от точките си на първи сервис, но във втория сет се оказа в неочаквана ситуация, изоставайки с 1:3, но в крайна сметка след пет поредни гейма показа защо ще поведе световната ранглиста от понеделник.

Рафа Надал пък се справи в два сета срещу световния №39 - Томи Пол (САЩ) след 6:0 и 7:6(5), като по този начин испанецът вече има 13 победи в 13 изиграни мача от началото на годината. Това е и най-добрият старт на сезон в кариерата на Матадора, който вече е 35-годишен.

“Всички са наясно колко трудно се играе срещу Даниил. Знам, че трябва да бъда на възможно най-високо ниво, ако искам да имам шанс. Планирам да направя точно това”, каза Надал.

Медведев пък определи този мач като възможност за отмъщение и добави, че трябва да се учи от най-добрите, включвайки в това число Рафа, Роджър Федерер, Новак Джокович и Анди Мъри.

Световният №4 Стефанос Циципас също е полуфиналист, след като победи с 6:3 и 6:4 Маркос Гирон (САЩ), като продължава да няма загубен сет в Акапулко. Миналата година гръцкият тенисист стигна до финал в Мексико, но не успя да го спечели.

Негов съперник в полуфиналите ще бъде Камерън Нори (Великобритания), който загуби само един гейм срещу Петер Гойовчик (Германия) - 6:1 и 6:0.