Пълен напред на турнира в Тел Авив - след двата изиграни мача в Израел, Новак Джокович напълно оправда очакванията и по-късно в събота ще излезе за полуфинала срещу Роман Сафюлин (19:30 часа, пряко по MAX Sport 1 HD).

В петък световният номер 7 отмести от пътя си своя близък приятел Вашек Посписил след 7:6, 6:3. Наглед напълно рутинен успех за сръбската звезда.

Но в края на втория сет Ноле разсмя публиката, когато...забрави какъв е резултатът. За изключително концентрирания и фокусиран върху всяка точка и победа носител на 21 титли от Големия шлем явно в пълна степен важи тенис клишето, че най-важна е късата памет.

Джокович се движи по план към титлата в Тел Авив

Маратонският осми гейм на втория сет приключи с решителен пробив за 5:3 в полза на Джокера, след който той трябваше да сервира за край на четвъртфинала. Но очевидно леко объркан и от продължителността на гейма, който премина през няколко равенства, Новак се запъти към мястото за почивка, при все, че не беше време за такава.

Нещо повече - сърбинът енергично започна да ръкомаха към подавачите, за да им подскаже да прехвърлят топките от другата страна.

И точно тогава ентусиазмът му бе секнат от съдията на стола, който елегантно напомни на Джокович какъв е резултатът. Леко смутен, сърбинът стана от мястото си, поклати глава с тънка усмивка...и няколко минути по-късно вече приемаше поздравления за успеха си над Посписил.

Тема, която със сигурност канадецът ще повдигне на някоя от следващите срещи между двамата, които създадоха асоциацията на професионалните тенис играчи. И покрай ангажименти около която дори на няколко пъти в края на миналата и началото на тази година Вашек гостуваше в Белград и тренираше заедно с Новак в неговата тенис академия.