Световният №1 Новак Джокович записа втора победа на турнира в Дубай и след 6:3, 7:6(2) срещу Карен Хачанов (Русия) се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Двадесеткратният шампион в турнири от Големия шлем стига до последните осем на надпреварата за дванадесети пореден път. Освен това той е печелил Dubai Duty Free Tennis Championships цели пет пъти.

Всички мачове от Дубай може да гледате на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Сръбската суперзвезда спечели 83% от точките си на първи сервис (38/46) и така вече има пет победи в шест мача срещу руския си съперник. В следващия кръг Новак ще играе срещу Иржи Весели от Чехия, който надви шампиона от Доха Роберто Баутиста Агут в два сета - 6:2 и 6:4. По този начин Ноле е играл поне четвъртфинал на всяко свое участие в Емирството от 2007 година насам.

Андрей Рубльов (Русия) отстъпи на Сунуу Куон (Южна Корея) в първия сет с 4:6, но след това се възстанови и даде само три гейма в оставащите две части, за да продължи напред след 6:0 и 6:3.

Световният №7 Рубльов взе първата си титла в Тура от март 2021 година насам, триумфирайки в Марсилия миналата седмица, забивайки 15 аса и 93% от точките си на първо подаване.

Анди Мъри пък се сбогува с надпреварата след загуба от Яник Синер (Италия) в два сета. Младокът се справи с опитния си съперник след 7:5 и 6:2.

Шампионът на Sofia Open от 2020 година не допусна британския ветеран да стигне до брейк пойнт нито веднъж в мача и го изхвърли след час и четиридесет и четири минути тенис.