Американските гиганти Рейли Опелка и Джон Иснър ще спорят аз титлата от ATP 250 турнира в Хюстън, който може да гледате по MAX Sport 1 HD.

Опелка достигна мача за титлата след победа с 6:3, 7:5 над Ник Кирьос в мач, който не мина без дежурните изблици на австралиеца.

Просто нямаше как австралиецът да не се поряви в пълния му блясък, а това, което го разгневи, бе топка в аут в края на втория сет.

Очевдино ударът на Опелка бе нередовен, но съдията на стола не промени решението си въпреки ясният отпечатък, което разгневи Кирьос и предизвика поредния му дълъг монолог, довел до наказателна точка и загубен гейм с цената на пробив и изоставане с 5:6. Кирьос директно попита съдията каква работа точно върши и изсипа канонада от обдини думи, а явно афектиран от случилото се, дори не положи усилия в заключителния гейм от мача, който Опелка взе на нула.

На финал срещу Опелка в Хюстън ще се изправи другият американски гигант в тениса - Джон Иснър.

Той надделя над действащия шампион Кристиан Гарин с 4:6, 6:3, 6:4. Финалът може да наблюдавате днес от 22 часа по MAX Sport 1 HD.