Доминик Тийм претърпя поредна разочароваща загуба при връщането си в големия тенис след едногодишно отсъствие заради контузия.

Австриецът загуби с 4:6, 6:7(5) за близо два часа игра срещу представителя на домакините Фабио Фонини в първия кръг на Мастърса в Рим. Това е девета поредна загуба за Тийм, като серията започна именно в италианската столица преди година.

Късен пробив в първия сет бе достатъчен за италианеца, а във втория той изпусна мачбол при 5:4, но се справи със съперника в тайбрек. Така в следващия кръг ще играе с Педро Мартинес или сънародника си Яник Синер.

В друг от късните мачове Пабло Кареньо Буста (Испания) очаквано не срещна проблеми срещу аржентинеца Федерико Делбонис - 6:3, 6:2

За световния №18 предстои двубой с руснака Карен Хачанов.

Във втория кръг е и Алекс де Минор. Австралиецът се справи с традиционно неудобния Душан Лайович от Сърбия - 6:4, 6:1 за час и 41 минути. В следващия кръг Де Минор ще играе с американеца Томи Пол.