Новак Джокович записа поредна убедителна победа в последните седмици, като надделя над Ботик ван де Зандсхулп с 6:3, 6:1 в осминафиналите на Astana Open. Турнирът можете да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Сърбинът бе много концентриран срещу традиционно тежък съперник, като основното му оръжие бе сервисът.

Още от началото на мача Ноле успя да осъществи натиск над нидерландския си опонент, въпреки че Ботик започна двубоя уверено и се задържа в резултата.

Това се промени при 3:2 в полза на сърбина, когато бе постигнат пробив. Още в следващия гейм световният №34 имаше шанс да направи рибрейк, но пропусна възможността. До края на сета Джокович беше убедителен и спечели с 6:3.

Втората част започна с разменени по един гейм, но след това световният №7 се развихри и не даде нито един гейм до края на мача на своя съперник - 6:1.

В следващия кръг Джокера ще играе с добрия си познайник Карен Хачанов, срещу когото има седем поредни победи, но загуби финала на Мастърса в Париж през 2018-а.

Напред към четвъртфиналите в Астана продължи и доскорошният №1 в света Даниил Медведев, който не срещна затруднения и победи с 6:3, 6:3 финалндеца Емил Руусувурори.