Диего Шварцман стигна до четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс след победа в два сета над Каспер Рууд (Норвегия) - 6:3, 6:3. Неуморимият аржентинец бе във вихъра си срещу коравия съперник, който е един от най-силно представящите се тенисисти в Тура тази година.

Нисичкият латиноамериканец се справи с Рууд за час и четиридесет и четири минути, като съумя да пробие противника си четири пъти и за първи път в кариерата си ще играе сред последните осем на калифорнийския турнир. В шестте си предишни участия той никога не бе успявал да премине отвъд третия кръг.

"Играя по-добре и се чувствам по-добре. Не спирам да се движа, печеля точки и също така сервирам и връщам по-добре. Увереността ми е голяма", каза щастливият Шварцман след двусетовия си успех, който бе пети за него в мачовете срещу Каспер Рууд.

В четвъртфиналите негов съперник ще бъде Камерън Нори от Великобритания, който надви в три сета представителя на домакините Томи Пол - 6:4, 4:6 и 2:6.

Гледайте мачовете от Мастърса в Индиън Уелс пряко в каналите на Max Sport.