Неостаряващият Стан Вавринка върна лентата към най-добрите си години, като елиминира на турнира в Метц големия фаворит и поставен под №1 в схемата Даниил Медведев. Швейцарският ветеран победи с 6:4, 6:7, 6:3, а вие гледахте шоуто (с елементи на драма) по MAX Sport 1 HD.

Вавринка е на 37 години, но това не му попречи да изиграе на високо ниво четвърти пореден мач тази седмица. Той докара до лудост Даниил, като руснакът хвърли ядно ракетата си, изстреля топка в публиката и си позволи грозни жестове, имитиращи маймуна, след като бе освиркан от трибуните. Тези сцени се разиграха в третия сет, а след това връщане назад за Медведев нямаше и в резултата.

За първи път от 2 години Стан, който е вече №284 в ранглистата, побеждава играч от топ 10. Тогава на Мастърс турнира в Париж жертвата бе Андрей Рубльов, а сега отново е руски тенисист.

Наградата за Големия стан е среща с Микаел Имер (Швеция) на четвъртфинал, след като световният №100 победи с 6:4, 6:3 Грегоар Барер от Франция.

В другия най-чакан мач за вечерта Хуберт Хуркач победи с 6:3, 6:4 Доминик Тийм за само 76 минути игра.

Полякът направи 12 аса и показа изключително стабилна игра на свое подаване, за да си осигури място сред последните осем на турнира.

Там го чака среща с Артур Риндеркнеш (Франция), победил със 7:6, 6:3 грузинеца Николоз Басилашвили.

Италианецът Лоренцо Сонего пък спря представителя на домакините Жил Симон със 7:6, 6:4 и в следващия етап ще се изправи срещу американеца Себастиан Корда. За ветерана Симон това е сбогуване с един от любимите му турнири, а скоро - и с тениса, след като той обяви оттегляне в края на сезона.