Почти месец след епичния финал на Australian Open, Даниил Медведев и Рафаел Надал поднесоха още едно тенис зрелище, този път на полуфиналите на турнира от категория 500 в Акапулко.

В крайна сметка след двучасова битка, която гледахте пряко по MAX Sport 1 HD, победата отиде в ръцете на испанския Матадор - 6:3, 6:3. Така рано сутринта в неделя българско време 35-годишният ветеран ще изиграе 128-ия си финал в тура и ще търси 91-та си титла.

И все още през 2022 година не се е намерил съперник, който да победи Рафа - активът му от началото на сезона е 14-0.

Надал успя да пробие в четвъртия гейм на първия сет, а след това се измъкна от 0:30 на свое подаване, за да дръпне с 4:1. Медведев опита да разнообрази играта си и започна да тормози испанеца с къси топки, а последният му шанс да се закачи в сета беше когато опонентът му сервираше за край на частта при 5:3 и 30:30. Тогава обаче руснакът, който от понеделник ще е новият световен номер 1, направи две ужасни грешки и се оказа със сет пасив.

Изнервен от проблемите в играта си, Медведев допусна пробив още в началото на следващата част. И така и не успя да възстанови изоставането си, независимо, че имаше 11 брейк точки. При 1:2 Даниил се добра до четири възможности за изравняване при сервис на Надал, но не успя, а геймът мина през общо 6 равенства. Още повече бяха "дюс" ситуациите в шестия гейм - цели девет.

В крайна сметка наказателните форхенди на Рафа пречупиха окончателно по-младия му съперник и Матадора ще търси четвъртата си титла в Акапулко след тези от 2005, 2013 и 2020 година.

Но на финала задачата му никак няма да бъде лесна. Срещу себе си ще има друг тенисист във форма - Камерън Нори, шампионът от Делрей Бийч, чиято серия от победи достигна до осем след 6:4, 6:4 срещу Стефанос Циципас в другия полуфинал на Откритото първенство на Мексико.

Левичарят не остави много шансове на Циципас, като и двата сета се развиха идентично - с пробиви в деветия гейм, след което Камерън с лекота взимаше подаванията си. За целия мач световният номер 12 имаше да спасява една точка за пробив и сега му предстои да се бори за третата си титла в тура в общо четвъртия си финал.

Балансът обаче е изцяло в полза на Надал, който спечели всичките мачове до момента срещу британската ракета номер 1 - като и трите бяха миналата година и завършиха без Нори да вземе сет (Australian Open, Барселона и "Ролан Гарос").

Двамата ще излязат на корта в 05:00 сутринта българско време в неделя, а коронясването на новия шампион в Акапулко ще може да гледате в прякото предаване на MAX Sport 1 HD.