Григор Димитров победи Тиаго Монтейро с 6:3, 6:4 в първия кръг на турнира във Виена от категория ATP500, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Това беше първи сблъсък между българина и бразилеца, и се видя разликата в класите. Редом до българина беше и неговият дългогодишен треньор Дани Валверду, който ще му помага до края на сезона.

Двубоят беше много важен за Димитров, тъй като той не бе печелил тенис мач от 30 август заради последователните загуби от Брендън Накашима, Иля Ивашка и Иржи Лехечка.

Днес световният №32 показа добро ниво на сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, който премина през квалификациите след победи над Душан Лайович и Оскар Оте. Освен това Гришо показа много ефективност при излизанията на мрежата, като спечели 13 от 14 такива точки.

Хасковлията започна перфектно мача с лесни сервис геймове и постигна пробив още при първото подаване на съперника. Затвърди го, за да поведе с 3:0 и чак след това Монтейро започна да сервира по-добре и да забива асове. При 4:2 Григор имаше затруднения, но взе подаването си на 30. При 5:3 и сервис започна с двойна грешка, но след това вкара четвъртия си ас. След дълго разиграване реализира втория си сетбол за 6:3.

Втората част започна по подобен начин и при 1:1 Григор получи две възможности за пробив, като реализира още първата. След това продължи да сервира убедително и можеше да си направи мача още по-лесен при 4:2, когато изпусна две възможности да поведе с два пробива. Той обаче беше меко казано категоричен на сервис и набързо стигна до три мачбола, за да реализира първия - 6:4.

За Димитров предстои много тежък мач във втори кръг срещу световния №8 Андрей Рубльов, който снощи победи лесно Диего Шварцман с 6:4, 6:1.

Българинът и руснакът имат пет мача помежду си, като Андрей води с 3:2 победи. Последният им сблъсък бе през тази година на четвъртфиналите на Мастърса в Индиън Уелс - 7:5, 6:2 за Рубльов.