Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от категория АТР 500 във Виена, който може да гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

Българинът победи американеца Маркъс Гирон с 6:3, 4:6, 6:4 за час и 57 минути, за да намери място сред четиримата най-добри тенисисти в австрийската столица.

Това е най-доброто постижение за Гришо в петте му участия до момента във Виена, а за място на финала той ще спори срещу Даниил Медведев - началото е в 15:00 в събота (пряко по MAX Sport 1 HD).

Мачът срещи Гирон започна по отличен начин за Григор, който даде заявка с три сервиса и откриващ гейм на нула.

Всичко това бе продължено с пробив на 15 и нов гейм на нула, като обърканият Гирон се озова с изоставане от 0:3 гейма и само една спечелена точка в актива си.

Все пак американецът заигра по-добре в следващите геймове, но само, когато сервираше. Той успя да спечели подаванията си до края, но и по никакъв начин не затрудни Григор, когато на сервис бе българинът.

Така съвсем рутинно и за по-малко от 30 минути, родната звезда затвори първия сет.

С началото на втория сет ясно се забеляза подобрение в играта на Маркъс Гирон, като силите на корта станаха абсолютно равностойни.

Все пак в третия гейм Григор първи достигна до два брейкбола, но за съжаление ги пропиля. Тази грешка обаче не направи Гирон гейм по-късно, когато поведе с 40:15 при сервис на българина.

Димитров се измъкна в първия случай с мощен сервис, но след това топка в аут означаваше пробив и 3:1 в полза на Гирон.

За щастие Григор отговори по възможно най-добрия начин. Направи светкавичен рибрейк, който затвърди и изравни резултата в геймовете до 3:3.

Последваха лесни сервис геймове и за двамата, а когато при 4:5 Григор трябваше да сервира за оставане в сета, дойдоха и първите мигове на пропукване. Сервисът изневери на българина, който допусна пробив и загуби втория сет с 4:6.

Третият сет в мача започна силно за Гришо, който още в откриващия гейм достигна до брейкбол, но не го реализира. Неща се потвориха и в третия гейм, когато с магическо отиграване и страхотна къса топка бългатинът си изравботи нов брейкбол, този път реализиран за аванс от 2:1.

За съжаление обаче Маркъс Гирон осъществи рибрейк и много бързо изравни геймовете до 2:2.

Пред изключително критичен миг се изправи Григор два гейма по-късно, когато на свой сервис изостана с 0:40, но все пак направи много важен и ключов обрат. Той спечели своето подаване и изравни нещата до 3:3.

Развоят стигна до 4:4, когато дойде ключовият пробив в мача. Гришо удари в точния момент, поведе с 5:4, а след това затвори мача с 6:4.