Григор Димитров победи Ботик ван де Зандсхулп със 7:6(4), 7:6(5) в мач, който продължи два часа на старта на Мастърс турнира в Париж. Надпреварата може да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD и MAX Sport 2 HD.

Българинът надделя над този съперник за втори път в общо три мача през тази година, като неизменно всички двубои минаваха през тайбрек. Този път зрителите видяха два и за щастие те бяха в полза на Григор. Той прекъсна негативна серия от осем поредни загубени тайбрека в рамките на сезона.

Така Димитров се класира за 1/16-финалите, където ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини. Мачът им е трети на корт №1 в утрешния ден.

Днес Григор имаше някои затруднения, но показа характер. И в двата сета изоставаше с пробив. В първия бе пробит в петия гейм, но успя да изравни в последния възможен момент - при 4:5. В тайбрека Ван де Зандсухлп направи две двойни грешки и помогна на съперника си да спечели със 7:4 точки.

Във втората част българинът сервираше добре в първите си два гейма, но при 2:3 допусна още един пробив. За негова радост го върна още в следващия гейм, когато нидерландецът направи още три двойни грешки. След това сетът вървеше спокойно и се стигна до още един тайбрек. В него Ботик започна с още една двойна грешка, но успя да изравни преди да се стигне до сетбол на сервис на българина. Той бе отразен със супер воле на нидерландеца, но на негов сервис Григор отвърна със спечелване на най-красивата точка в мача. Тя се оказа и последна.