Сериозна изненада имаше във втория кръг на Мастърса в Индиън Уелс с награден фонд от 8.8 милиона долара

Поставеният под номер 2 в схеманата Стефанос Циципас напусна надпреварата, след като бе елиминиран от австралиеца Джордан Томпсън.

Двубоят, както и всичко най-интересно от турнира, се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният номер 3 загуби със 6:7(0), 6:4, 6:7(5) след 2:37 часа игра. В следващия кръг Томпсън ще срещне Алехандро Табило (Чили), който елиминира Максим Креси (САЩ) със 7:6(3), 7:6(13).

Намиращият се в убийствена форма Даниил Медведев (Русия) спечели срещу Брендън Накашима (САЩ) с 6:4, 6:3 и продължи победната си серия на 15 мача. Следващият му съперник ще бъде Иля Ивашка (Беларус).

Третият поставен Каспер Рууд (Норвегия) надделя над Диего Шварцман (Аржентина) с 6:2, 6:3. За Рууд това беше едва четвърта победа за годината, а за нея той си помогна и с 19 уинъра.

А Александър Зверев от Германия, 12-и поставен, нямаше никакви проблеми и победи Педро Качин (Аржентина) с 6:3, 6:1 за 77 минути. Олимпийският шампион влезе в серия от шест поредни спечелени гейма от 4:3 в първата част и в нито един момент оставането му в турнира не беше под въпрос.

С чиста победа тръгна и Андрей Рубльов. Руснакът се справи с Иржи Лехечка след 6:4, 6:2, като във втория сет рано изостана с пробив и 0:2, но взе следващите шест гейма и изхвърли чеха. Сега го очаква сблъсък с Юго Умбер, елиминирал 25-ия поставен Денис Шаповалов със 7:5, 6:4.