Димитър Кузманов не даде никакъв шанс на гръцкия си съперник Михаил Перволаракис - 6:1, 6:1, с което България записа първа победа на смесения турнир United Cup.

Видяхте как се случи това по MAX Sport 1 HD, а цялата надпревара, наречена мини световно първество по тенис, гледате в каналите на MAX Sport от четвъртък, 29 декември.

Пловдивчанинът показа типичната си бойка игра и агресия, увереност и мотивация, за да мине през световния №506 само за час и 7 минути на корта в жегата в Пърт. Така резултатът от мача ни с Гърция е 1-3, загубата вече е подпечатана, но предстои среща на смесени двойки и можем да фиксираме поражение с 2-3.

А това ще има значение в края на груповата фаза, ако победим Белгия (а белгийците надиграят гърците).

Сакари пречупи Вики Томова и даде победата на Гърция в Пърт

Срещата с този противник започва в събота, 30 декември, от 04:00 часа, отново по MAX Sport 1 HD.

Тогава Изабелла Шиникова се изправя срещу белгийката Алисон ван Уйтванк, а след този мач започва срещата на Григор Димитров с Давид Гофен.

На 1 януари в 04:00 часа Вики Томова излиза срещу Елизе Мертенс, а след този мач започва двубоят на Димитър Кузманов със Зизу Бергс, а после е срещата на смесените двойки.

Проблем в отбора ни е кондиционното състояние на първите ни две ракети при дамите.

Тази сутрин Вики Томова имаше физически проблеми срещу Мария Сакари (№6 в света) и това и попречи да продължи силния си старт в мача. А вчера Изабелла Шиникова едва се придвижваше по корта с травма в бедрото в края на двубоя си с Деспина Папамихаил, загубен драматично.

Жалко! Григор отново изпусна Циципас, а Гърция ни дръпна с 2:0