Представителят на домакините Тим ван Райтховен ще се изправи срещу световния №2 Даниил Медведев във финала на турнира от сериите АТР 250 в Хертогенбош (Нидерландия). Двамата са разделени от 203 места в ранглистата.

Турнирът от Ниската земя гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

25-годишният Ван Райтховен се класира за финал на ниво АТР за първи път в кариерата си, а в полуфиналния сблъсък, чрез който стигна до спора за трофея, изхвърли №9 в света - Феликс Оже-Алиасим (Канада) след трисетова победа. Тим ликува след 6:3, 1:6 и 7:6(5).

Нидерландецът проби в шестия гейм на първия сет, което се оказа напълно достатъчно да поведе в резултата. Във втората част обаче канадският фаворит показа какво може и даде само гейм на съперника си, изравнявайки резултата. В третия сет се стигна до тайбрек, като преди това Ван Райтховен пропусна шест възможности за пробив, но след като поведе с 6:3 в тайбрека успя да затвори мача от трети опит.

Руснакът Даниил Медведев пък ще играе финал за първи път от януари насам, когато загуби от Рафаел Надал в Мелбърн на Australian Open. Първата ракета на Русия победи със 7:5, 7:5 Адриан Манарино (Франция), за да се класира за последния мач на турнира.

Медведев отново имаше проблеми с намирането на правилния ритъм, но въпреки това показа класата си и съумя да взема срещата с френския си съперник. С тази победа той на практика си осигури връщането на върха в световната ранглиса, като няма значение дали утре ще победи Ван Райтховен, за когото се изказа ласкаво.

“За последно съм го виждал като юноша. Може би когато бяхме на по 18 и още тогава винаги играеше добре на трева, така че не съм изненадан. Той е страхотен и съм готов за голяма битка утре”, каза Даниил.

Финалът е от 15:30 часа в неделя и ще бъде излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.