Даниил Медведев не срещна проблеми в първия кръг на турнира Astana Open от категория ATP 500 и се класира за осминафиналите.

Първата ракета на Русия надделя над световния №40 Алберт Рамос-Виньолас с 6:3, 6:1 след час и 20 минути игра в последния мач от програмата.

Така Даниил до голяма степен забрави за разочарованията от последните си два турнира - загубите от Ник Кирьос на US Open и от Стан Вавринка в първия кръг в Метц. Предстои му двубой с шампиона на Sofia Open Марк-Андреа Хюслер от Швейцария или финландеца Емил Руусовори.

Световният №1 Карлос Алкарас си тръгна още след първия мач в Астана

Днес Медведев имаше тежък първи сет, макар и да направи пробив още в първия гейм. Поведе с 2:1, а след това трябваше да спасява възможност за връщане на пробива, но в деветия гейм затвори сета след общо три сетбола - 6:3.

Втората част бе по-лесна и по-бърза за него. Изпусна възможности при 1:0 отново да поведе с пробив рано, но го направи за 3:1 гейма. Оттам нататък световният №40 Рамос рухна и загуби всички части до края - 1:6. Това е втората му загуба от Медведев след тази в Барселона през 2019-а.

В друг мач от днес имаше радост и за домакинската публика. Руснакът Александър Бублик, който играе за Казахстан, надделя над Талон Грикспор с 6:0, 4:6, 6:3 в мач, който продължи час и 40 минути.

Бублик, който загуби финала в Метц, постигна трета поредна победа над нидерландския съперник и ще играе с първата ракета на Полша Хуберт Хуркач на осминафиналите.