Световният №2 Даниил Медведев (Русия) направи още една крачка към това да се завърне на върха в ранглистата на АТР. Миналия месец той прекъсна господството на Новак Джокович, който обаче бързо си върна лидерската позиция след това. Днес руснакът спечели в два сета (6:3 и 6:4) срещу Педро Мартинес (Испания) на турнира в Маями и така се класира за четвъртия кръг.

Този мач, както и всички останали от надпреварата, гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

За да стане отново световен №1, Медведев трябва да стигне до полуфиналите във Флорида. Той дава ранна заявка за трофея, след като до момента 12 от 13-те му титли в Тура са спечелени именно на твърди кортове - като тези в Маями.

Победата му срещу Мартинес бе под №178 на такава настилка от 2018 година насам, като това са 38 успеха повече от който и да е друг играч за този период. В осмия гейм на първия сет Даниил проби и това реши частта в негова полза, но във втората част допусна да бъде пробит при 2:2. След като изостана с 2:3 той вдигна оборотите, за да запише втора победа срещу този съперник в два мача помежду им досега.

В следващия кръг го очаква сблъсък с надъхания Дженсън Бруксби, отстранил в три сета испанския ветеран Роберто Баутиста Агут след 6:3, 5:7, 6:4, като затвори двубоя след серия от 6 поредни гейма.

В друг мач от снощи актуалният шампион в турнира Хуберт Хуркач победи руския си съперник Аслан Карацев със 7:5, 4:6, 6:3 за два часа и 24 минути.

В следващия кръг полякът, който е №10 в световната ранглиста, ще играе с южноафриканеца Лойд Харис, който пък се справи с Йошихито Нишиока (Япония) - 7:6, 4:6, 7:5.

За осминафиналите се класира и младият испанец Карлос Алкарас след сравнително комфортна победа над ветерана Марин Чилич - 6:4, 6:4 за час и 36 минути игра.

Така Алкарас оформи страхотен сблъсък със Стефанос Циципас, който пък нямаше проблеми с австралиеца Алекс Де Минор - 6:4, 6:3 в последния мач за деня.

Американското дерби между Тейлър Фриц и Томи Пол бе оспорвано и отиде за шампиона от Индиън Уелс със 7:6, 6:4 след час и 34 минути игра.

В друг мач от снощи сърбинът Миомир Кецманович победи представителя на домакините Себастиан Корда със 7:6, 6:3.