Поставените под №1 и №2 в основната схема на турнира в Майорка Даниил Медведев (Русия) и Стефанос Циципас (Гърция) се класираха за четвъртфиналите. Първата ракета на Гърция победи в два сета Иля Ивашка (Беларус) - 6:4 и 6:4 и така си осигури място в последните осем на надпреварата на балеарския остров. Руснакът пък постигна обрат срещу сънародника си Аслан Карацев - 4:6, 6:3 и 6:2.

Двубоите от Майорка гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Циципас показа стабилен първи сервис, като загуби само пет точки на първо подаване (29/34), а като цяло сервира доста добре и с агресивна игра спечели 74% от точките си при втори сервис. Това бе третата му победа в също толкова на брой мачове срещу Ивашка тази година.

Следващият му съперник ще бъде Маркъс Гирон (САЩ), който победи друг американец - Макензи Макдоналд 4:6, 7:6(5) и 6:4.

В руската битка Медведев заби 10 аса срещу само един на Карацев, но въпреки това се затрудни доста. След като загуби първия сет, той направи единствения пробив във втория, който в крайна сметка бе решен в тайбрек. Съперникът му пък имаше проблеми с контузия в крака. Така Даниил ще се изправи срещу Роберто Баутиста-Агут (Испания) в четвъртфиналите с мисията да продължи защитата на титлата си от миналата година.

Испанецът не игра осминафинал, след като Ник Кирьос се отказа.

Четвъртият поставен в схемата пък изненадващо се сбогува с турнира. Пабло Кареньо Буста (Испания) отстъпи с 3:6 и 4:6 на Антоан Белие от Швейцария.