Даниил Медведев се класира за полуфиналите на турнира в Лос Кабос от категория ATP250 при своето първо участие на надпреварата в Мексико. Можете да я наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Руснакът очаквано надделя над литовския си съперник Рикардас Беранкис след втора поредна победа в два сета - 6:2, 6:2, за час и 21 минути игра.

Световният №1 Медведев постигна два поредни пробива в края на първия сет и още два в началото на третия, където пък поведе с 4:0 гейма и не остави съмнение в превъзходството си.

На полуфиналите той ще играе със сърбина Миомир Кецманович. Световният №38 победи изненадващо комфортно американския талант Брендън Накашима.

Кецманович триумфира с 6:2, 6:4 за час и половина игра, след като съшо постигна общо чертири пробива. За сърбина това ще е втори полуфинал за годината след този в Мюнхен на червени кортове.

В другата половина на схемата поставеният под №2 Феликс Оже-Алиасим също продължи напред. Канадецът се справи с американската съпротива на Стийв Джонсън след 6:4, 7:6(3) за почти два часа игра.

Феликс взе първия сет след пробив в откриващия гейм, а във втория изпусна общо седем възможности да пробие преди да се стигне до тайбрек, в който триумфира със 7:3 точки.

На полуфиналите ще се изправи срещу най-добрия британски тенисист Камерън Нори, който по подобен начин победи молдовеца Раду Албоц.

Полуфиналистът от "Уимбълдън" спечели с 6:3, 7:6(4) и ще се опита да постигне първа победа над Оже-Алиасим след четири поредни загуби в последните четири години.