Бенжамен Бонзи и Артур Фис гарантираха, че публиката в Марсилия ще види французин на финала от турнира ATP 250, който пък вие гледате по MAX Sport 2 HD през цялата седмица.

Бонзи победи с 6:2, 6:4 Алекс де Минор (Австралия), за да достигне до полуфинала. Световният №60 изненада съперника (№23) с агресивна игра на ретур, а и подаването на Бонзи работеше добре. Така той стигна до пробиви още в първите два сервис гейма на Де Минор, за да не му остави шанс в първия сет.

Във втория Демона стигна до първия брейк, но този път Бенжамен бе оставил най-доброто за края - пробиви за 3:4 и 5:4, които гарантираха затварянето на мача.

Фис спечели своя четвъртфинал срещу Стан Вавринка с 6:2, 6:3 и ще се изправи срещу сънародника си за място на финала днес. Французин не е печелил турнира от 2017 г. (Жо-Вилфрид Цонга), но сега е сигурно, че ще има шанс да се случи, тъй като представител на домакините ще е във финала.