Анди Мъри победи Рафаел Надал с 6:3, 7:5 на полуфиналите на Mudabala Tennis Championship в Абу Даби.

Испанецът, който не бе играл тенис от 6 август, пропуска шанса си да спечели за рекорден шести път демонстративната надпревара, която предшества сезоните в световния тенис.

По играта му си личеше, че той още не е в перфектна кондиция, но Мъри определено впечатли с представянето си и суперлативите трябва да съм към него. Шотландецът показа завидна стабилност от основната линия и връщаше почти всички удари на Рафа, като те не бяха никак лоши.

Мъри постигна по един пробив в двата сета - при 3:2 в негова полза в първия и при 5:5 във втория.

Така се класира за големия финал, в който ще играе с Андрей Рубльов. Руснакът стигна дотук след трудна победа над Денис Шаповалов на другия полуфинал - 7:6, 3:6, 6:3.

Първият сет мина без пробиви, след като Рубльов изпусна цели четири възможности при 2:1 в своя полза. Тайбрекът обаче бе за него след 7:5 точки.

Във втория канадецът подобри представянето си на сервис на съперника и проби още във втория гейм. Успя да запази аванса си до края и да изравни сетовете след 6:3.

Третият сет бе най-равностоен. Двамата сервираха стабилно, но Рубльов успя да пробие за 6:4 и да се поздрави с победата.

Финалът е утре от 17 часа, а преди това от 15 часа Надал и Шаповалов ще играят в мач за третото място.

В друга среща от днес Тейлър Фриц спечели пето място след победа над Даниел Еванс със 7:6, 4:6, 11:9.