Петият поставен в основната схема на "Moselle Open" във френския град Мец - Лоренцо Сонего, стартира турнира в с победа.

Италианецът успя да се наложи над Мартон Фучович от Унгария с 6:3, 6:2 за час и 12 минути.

Сонего, който е №24 в световната ранглиста, изигра доста убедителен мач, в който така и не позволи на своя опонент да достигне до брейкпойнт. Решителен за първата част се оказа четвъртия гейм, в който Сонего осъществи пробив на нула, а след това затвори сета с 6:3.

Втората част започна с нов пробив за Сонего, който направи брейк малко по-късно и за 4:1, с което тотално предреши сблъсъка. В крайна сметка италиаенца затвори втория сет с 6:2.

В следващия кръг той ще играе срещу победителя от мача между Холгер Руне от Дания и Алексей Попирин от Австралия.

Първият мач за деня не се състоя, защото представителят на домакините Жереми Шарди се оттегли заради травма, като шведът Микаел Имер ще го замести в двубоя срещу Ян-Ленард Щруф.

Успех в Мец постигна и осмият поставен Николоз Басилашвили, който се справи в два сета с Джанлука Магер от Италия.

Грузинецът спечели с 6:3, 7:6, за да намери място във втория кръг.

В първия ден от турнира победа постигна на Вашек Поспишил от Канада, който с 6:3, 6:4 разочарова участващия с "уайлд кард" представител на домакините - Грегоар Барер.

Мачовете от "Moselle Open" в Мец гледайте в каналите на MAX Sport HD.