Григор Димитров отпадна във втория кръг на тазгодишния Мастърс в Монте Карло след загуба от Иржи Лехечка. Мачът гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Българинът отстъпи на най-добрия чех с 6:7(4), 4:6 след час и 41 минути на Корта на принцовете в райското кътче.

Така Димитров не успя да повтори силното си представяне от миналогодишната надпревара, когато достигна полуфинал. По този начин той ще загуби 315 точки от актива си и ще отпадна от челните 30 в ранглистата.

Днес българинът бе прекалено неубедителен, като направи над 40 непредизвикани грешки и пет двойни на сервис.

В първия сет той на два пъти имаше пробив аванс - при 1:0 и при 5:3, но и в двата случая допусна чехът да се върне в сета и да достигне до тайбрек. В него българинът загуби с 4:7.

Втората част бе също равностойна, като двамата сервираха по-убедително. Това беше валидно до 4:4, когато Гришо изигра най-слабия си сервис гейм и допусна бърз пробив на нула. Този път обаче връщане назад нямаше и Лехечка затвори мача след 6:4.

Така той победи Григор за втори път в общо три двубоя и в следващия кръг ще играе с един измежду Тейлър Фриц и Стан Вавринка.