Шампионът от турнира от сериите 1000 в Мадрид Андрей Рубльов изненадващо отпадна на 1/16-финалите на Мастърса в Рим, който гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Руснакът отстъпи на квалификанта от Франция Александър Мюлер с 6:3, 3:6, 2:6 за час и 49 минути игра.

Световният №6, който победи американеца Маркъс Гирон в предишния кръг, беше в серия от седем поредни победи на червени кортове, но тя бе спряна по разочароващ начин.

Световният №109 Мюлер вече има пет поредни победи в Рим, включвайки и квалификациите, и така той си заслужи дуел на осминафиналите с Николас Джари (Чили). Успехът бе и първи за него над представител на топ 10.

В друг мач от днес най-добрият австралиец Алекс Де Минор победи канадеца Феликс Оже-Алиасим с обрат - 6:7(2), 6:4, 6:4 след три часа качествен тенис.

В следващия кръг Де Минор ще се изправи срещу най-добрия грък Стефанос Циципас, срещу когото прекъсна серия от 12 поредни загуби на турнира в Акапулко.

Гъркът днес нямаше проблеми срещу британеца Камерън Нори - 6:2, 7:6(1) за час и 33 минути игра. Цицпас е с актив 12-2 на клей през годината и преследва четвърта титла в турнирите от сериите 1000.