Димитър Кузманов изнесе втори пореден много силен мач за България на турнира United Cup и прегази с 6:2, 6:0 Зизу Бергс.

Тази среща гледахте по MAX Sport 1 HD.

Това е каналът, който от четвъртък ви прави свидетели на всички двубои на българите в Пърт, където е минисветовното първенство по тенис в смесената надпревара. С нея резултатът е равен - 2-2, като предстои решават сблъсък на смесени двойки.

Кузманов се разправи с Бергс за 87 минути, въпреки че белгиецът е с 67 места по-нагоре от българина в ранглистата.

Белгия се възползва от травмата на първата ни ракета и отново поведе на United Cup

Пловдивчанинът играеше много уверено, насърчаван и подканян постоянно от ъгъла на България от капитана Григор Димитров, поел ролята и на нещо като треньор в четвъртия ден от турнира.

И днес, както и в първата му поява на сингъл срещу Михаил Перволаракис от Гърция, Кузманов даде само два гейма на съперника.

И при 2-2 чакаме мача на смесените двойки, за да разберем ще запишем ли победа на United Cup.

И него можете да гледате по MAX Sport 1 HD.